בדודים לשומרי שבת. יש להזמין להתקנה מתקין שקיבל התר מהמכון להלכה.דודי שמש

 

דוד שמש לשומרי שבת

דוד שמש מודרני, המעטר פחות או יותר כל גג של מבנה מגורים בישראל, הוא פלא טכנולוגי של ממש המאפשר לנו לנצל את אנרגיית השמש לצורך חימום המים תוך חיסכון מקסימלי בחשמל ובכסף כמובן. עם זאת, אליה וקוץ בה: במשך עשרות שנים לא יכול היה ציבור שומרי המצוות לעשות שימוש במים שהתחממו בדוד השמש במהלך השבת.

מדוע? ובכן, מכיוון שברגע שהמים החמים יוצאים מהדוד, מים קרים נכנסים לתוכו באופן אוטומטי ומתחממים מחום המים שנמצאים כבר בדוד, שזוהי פעולה האסורה בשבת. אי לכך, במהלך חודשי החורף נוצרה מצוקה גדולה בקרב הציבור, שבאה על פתרונה רק לפני כשנתיים, עת באו לעולם אותם דודי שמש לשומרי מצוות.

 

כיצד פועלים דודי שמש לשומרי מצוות?

דודי שמש לשומרי מצוות פועלים בדיוק באותו האופן כמו כל דוד שמש אחר, למעט אלמנט אחד קטן אך מהפכני: מכל קטן יחסית שמכיל גוף חימום המופעל באמצעות תרמוסטט. המכל הקטן מעביר את המים שנמצאים בו ישירות לדוד שמש, לא באמצעות משאבה כי אם בתנועה טבעית. המים הקרים זורמים מתוך הדוד הגדול אל הדוד הקטן, שבו הם מתחממים ובשלב מאוחר יותר הם זורמים לדוד השמש, ממנו הם זורמים לברזים כך שהדוד הגדול נחשב הלכה למעשה ככלי שני.

למעשה, אין שום קשר בין יציאת המים החמים מתוך דוד שמש לבין הפעלת גוף החימום המותקן במכל הקטן ולכן אין כל איסור להשתמש במים שחוממו בדוד הגדול. המים זורמים מדוד שמש למכל הקטן רק אם הטמפרטורה שלהם יורדת מתחת לגבול מסוים וגוף החימום בדוד הקטן נכנס לפעולה רק אם הטמפרטורה של המים בו נמוכה מ-80 מעלות צלזיוס.

יש לציין כי התקן זה מאושר ע”י המכון להלכה בירושלים.

 

התקנת דודי שמש לשומרי שבת – עבודה למומחים

לקבלת פרטים נוספים אודות דודי שמש לשומרי שבת ולתיאום מועד להתקנה, אתם מוזמנים ליצור קשר עם אנשי המקצוע המומחים של חברת אידיאל, המספקת דודי שמש איכותיים ברמה הגבוהה ביותר בישראל. באפשרותכם להתקשר לטלפון 1-800-800-464 וכן באפשרותכם להשאיר את הפרטים שלכם בטופס “צור קשר” באתר ונציגי החברה ישובו אליכם תוך זמן קצר.

 

 

שתפו את העמוד ב: