צריכים דוד שמש חדש? צריכים לתקן דוד שמש? צלצלו אלינו עוד היום: 1800-800-464
או גשו לסניף הקרוב לאזור מגוריכם, ואחד מנציגי השירות שלנו ישמח לעזור לכם.

דודי שמש למה דווקא בישראל?

אצלנו בישראל אנחנו צריכים לומר תודה על משאב טבע שאנו מקבלים חינם. אוצר הטבע שלנו בארץ, הוא ימי שמש כל כך רבים במהלך השנה. ימי השמש האלה, חוסכים לנו המון כסף לעומת מדינות קרות נעדרות שמש רוב ימות השנה, שם נאלצים להדליק דודי חשמל לצורך חימום המים. השקעה בדודי שמש איננה השקעה גבוהה במיוחד, והיא חוסכת לנו מאות של שקלים עבור צריכת חשמל לחימום המים. כדי ליהנות באמת מהחיסכון הזה בצורה האולטימטיבית- יש להתקינם בצורה נכונה ובאיכות המתאימה.

דודי-שמש-אידיאל-4-300x109

 

מים חמים בכל בית

עוד משנות ה70' , תקנות הבנייה בישראל מחייבות התקנת דודי שמש לכל דייר, בבניין עד 9 קומות. בשנות ה70, בנו נמוך, ולא היתה טכנולוגיה המאפשרת חימום מים בבניינים רבי קומות. כיום כ- 85% ממשקי הבית בישראל מותקנים דודי שמש על גגות הבתים. הדבר מביא לחיסכון אדיר בחשמל, של 4 מליארד קוט"ש בשנה שזה כ 8% מהצריכה השנתית.

טכנולוגיית דודי שמש

 

קיימות שתי שיטות להתקנה של דודי שמש:

* מערכת פתוחה– מים קרים זורמים מהדוד לקולטי הדוד, הקולטים מחממים את המים ומחזירים אותם לדודי שמש. זוהי טכנולוגיה שהייתה נפוצה בבתים עד 4 קומות.
* מערכת סגורה – חלק קטן מהמים בדוד עוברים דרך הקולטים, והקולטים מחזירים את המים לדוד שמש.דוד שמש אידאל כך הצרכן לא משתמש בכל המים שיש בדוד. טכנולוגיה זו מותקנת בדר"כ בבניינים גבוהים. בשיטה זו, הדוד מותקן בקומת המגורים והצנרת לקולטי הדוד מבודדת היטב על מנת למנוע איבוד חום המים. כמו כן, מחייבת השיטה התקנת משאבה. המגזרים המוסדיים משתמשים בדרך כלל במערכת הסגורה.

טכנולגיית ייצור דודי שמש, הקולטים ומערכות הבידוד, מתקדמות עם השנים.
בשנת 2011 הונחה הצעת חוק של ח"כ זאב בילסקי וח"כ דב חנין, המחייבת התקנת מערכת סולארית על בנייני מגורים ללא הגבלת גובה לצימצום צריכת החשמל ופגיעה סביבתית.

 

 

מאיץ חום

מה לעשות? גם בארץ שופעת השמש שלנו – ישנם גם ימים שאין מספיק שמש לחימום המים.
דווקא בימים אלה אנו נזקקים למים חמים…
לשם כך קיים "מאיץ חום" .
מאיץ החום הוא שרוול מבודד שקיים בתוכו גוף חימום חשמלי , המחמם את המים בתחתית הדוד שמש.
כך, גם שאנו מדליקים חשמל לצורך חימום המים, צריכת החשמל עדיין אינה גבוהה יחסית.

בתים עם גגות רעפים, או בתים שתקנות הבנייה אינן מאפשרות התקנת דודי שמש על הגגות מסיבות של שימור הנוף,  משתמשים בדודי שמש חבויים. זה יכול להיות בקומת הבית או בתוך הגג בצורה נסתרת, אבל דרושה התקנת מנוע קטן להנעה של המים מהקולטים לדוד שמש.

 

contact2-300x235

 

שתפו את העמוד ב: