מערכת סולארית לחימום מים היא מערכת קריטית לאיכות החיים שלנו בשגרת היום יום

מים חמים הם דבר שרבים מאתנו מקבלים כמובן מאליו בחיי היום יום שלנו בלי להבין את החשיבות העצומה שלהם לאיכות החיים שלנו. אנחנו מקבלים את המים החמים כמובן מאליו משום שהחיים שלנו מוקפים במערכות סולאריות ומערכות חימום מים איכותיות, שנותנות לנו את המעטפת האיכותית ביותר לאספקה שוטפת של מים חמים. בשביל להבין את חשיבותם של המים החמים, ומכאן גם את חשיבות המערכות האלה, רק צריך לחשוב על יום עבודה ארוך כשבסופו לא תחכה לנו מקלחת חמה. כעת ניגע בקצרה בסוגים השונים של מערכות חימום המים שאנו יכולים להתקין בבית שלנו.

אילו סוגים שונים של מערכות סולאריות ומערכות חימום מים קיימות?

  • הסוג הראשון, שהוא גם המיושן והבסיסי ביותר, הוא דודי חשמל. דודי חשמל הם גופי חימום המבוססים בצורה מוחלטת על חימום חיצוני וחשמלי של המים שבמכל המים המרכזי. היתרון של דודים אלה הוא בחימום מהיר ויעיל, אך החיסרון המשמעותי הוא בבזבוז של אנרגיה. במידה ומדובר בבית קטן שהצורך במים חמים בו הוא לא רחב, דוד חשמל קטן בהחלט יכול להתאים.
  • הסוג השני והנפוץ יותר של מערכת סולארית לחימום מים הוא דודי שמש. דוד שמש הוא דוד שמנצל את אנרגיית השמש ואת החום הרב מסביבנו בכדי לחמם את המים במערכת הצנרת הביתית, כשניתן להתקין אותו במסגרת פרטית בכל דירה וגם במערכות סולאריות מרכזיות לבניין.
  • בכדי לשלב בין שתי האופציות ניתן להתקין דודי חשמל ושמש, שמחממים את המים כמו דוד שמש אך יש בהם גם גיבוי חשמלי במידה ונגמרים המים החמים.

בחרו בסוג המערכת סולארית לחימום מים שנכון לכם ותהנו ממים חמים בבזבוז חשמל מינימלי

בחירה נכונה של מערכות סולאריות או של מערכות חימום מים אחרות היא הבטחה לעצמנו – שנקבל את המים החמים שמגיעים לנו בסופו של יום עבודה ארוך ומייגע, ונבזבז על כך את כמות החשמל הקטנה שתבזבז לנו כמה שפחות כסף על כך. חשבו היטב מה נחוץ לכם וקבלו את ההחלטה הנכונה.

שתפו את העמוד ב: