מערכות סולאריות לחימום מים – איך זה עובדת?

מדוע כדאי לנו לבחור במערכת מרכזית לחימום מים סולארי?

מערכות סולאריות לחימום מים

מערכות סולאריות לחימום מים

המשאב הגדול ביותר, הבלתי נגמר ביותר, החזק ביותר שקיים בעולם שלנו ככלל ובמדינת ישראל במיוחד, הוא אור השמש ואנרגיית החום שהיא פולטת. במדינת ישראל אנחנו מבינים זאת במשנה תוקף, שכן ניתן לספור בפחות מדקה את כמות הימים בהם לא זורחת שמש כלל במדינה המזרח תיכונית שלנו. בהתחשב בכך, ההתקנה של מערכת סולארית לחימום מים היא הכרחית בבתים שלנו (הדבר אף מעוגן בחוק), ובמרבית המקרים מערכת חימום המים היא של דודי שמש פרטיים לכל דירה. עם זאת, כשאנחנו משתמשים במערכת מרכזית לחימום מים סולארי אנחנו מקבלים חימום איכותי לכל הדיירים במשך רוב שעות היום, בצורה יעילה ואסתטית בלי דודים שמזדקרים מכל עבר, עם מערכת סולארית לחימום מים איכותית ועמידה לאורך הרבה מאוד זמן.

כיצד עובדות מערכות סולאריות לחימום מים בבניין רב קומות ודיירים?

  • המסגרת הכללית של מערכת סולארית לחימום מים היא מסגרת של קולטני שמש שנמצאים בחוות קולטים על גג הבניין, מכלי מים מרכזיים במסגרת של דוודים נפרדים או של מכל מרכזי אחד, וצנרת שמעבירה את המים לדירות השונות שבבניין.

 

  • מרבית המערכות המודרנית לחימום מים סולארי מוגדרות כמערכת סגורה, כך שהמים שמתחממים בבניין שלנו לא מתחממים במסגרת המקלחת בדירה שלנו אלא במערכת הצנרת המרכזית כולה. הדוד בכל דירה מקבל את המים החמים מהמערכת המרכזית במסגרת החלפת חום.

 

  • עוד חלק הכרחי במערכת מרכזית של חימום מים הוא משאבות שממוקמות בהתאם למספר הקומות בכדי להכניס את המים החמים לכל קומה בצורה נוחה ואיכותית, לרוב במסגרת חשמלית ואוטומטית לחלוטין, שפועלת בהתאם לטמפרטורה במערכת בכל קומה וקובעת בעצמה מתי להכניס מים ומתי לא.

 

מערכות סולאריות לחימום מים צריך לעשות אצל גורמים מקצועיים ומומחים

מערכת סולארית לחימום מים, כשאנחנו מתקינים אותה בצורה מרכזית באופן מקצועי ואיכותי, היא מערכת שיכולה לשנות את איכות החיים בבית כולה לטובה. כשאנחנו מתקינים אותה אנחנו מבטיחים את חימום המים האיכותי בבית שלנו לאורך זמן, במערכת עמידה עם מעט מאוד תקלות, לנוחיות כל דיירי הבניין.

 

שתפו את העמוד ב: