ראשית, מהי המערכת הסולארית?

מערכת סולארית היא מערכת לחימום מים המקבלת את האנרגיה הדרושה לה ממשטחים הקולטים את אנרגיית השמש. המערכת משחקת תפקיד גדול בישראל בשל התנאים הגיאוגרפיים של מדינתנו. קרינת השמש על ישראל היא חזקה, ומספר ימי השמש בארץ גבוה מאוד. הדבר מאפשר שימוש באנרגיית השמש בממדים שמסוגלים לחסוך חשמל רב.  מקובל להשתמש בה כמערכת המשותפת לכלל דיירי הבניין, שכן יתרונה הגדול הוא שהיא מספקת חימום איכותי לכמות גדולה של דיירים לאורך רוב שעות היום. כמו כן, למערכת המרכזית יתרון אסתטי שכן היא מאפשרת למנע מהמראה של הגג עמוס הדודים.

כיצד מורכבות מערכות סולאריות?

  • מסגרת כללית: על גג הבניין ממוקמת חוות קולטנים המכילה קולטני שמש רבים. לצידם מכלי מים אליהם מחוברת צנרת המעבירה אותם לדירות השונות בבניין.מערכת סולארית
  • צנרת מרכזית: כאשר אנו משתמשים במערכת סולארית מרכזית, המים אינם מתחממים במרחבי הדירה שלנו אלא במערכת של הצנרת המרכזית כולה.
    דוד שמש ביתי מקבל את המים החמים ישירות מהמערכת המרכזית.
  • משאבות: כחלק מהמערכת המרכזית ישנן משאבות בכל קומה, אשר תפקידן הוא להכניס את המים החמים בצורה טובה ובטיחותית. ברוב המוחלט של המקרים פועלות המשאבות בצורה אוטומטית חשמלית. המערכת האוטומטית קובעת בהתאם לטמפרטורה מתי להכניס מים ומתי לא

 

תיקון והחזקה של המערכת הסולארית- אצל מומחים בלבד

מערכת סולארית המותקנת בבניין באופן מרכזי יכולה לשתף תפקיד משמעותי בעבור איכות המחיה של כלל הדיירים. המערכת מבטיחה חימום איכותי של המים ועמידות ארוכת טווח. עם זאת, חשוב לזכור שעל מנת להבטיח את טיבה ועמידותה של המערכת הסולארית, יש לבצע את תהליך הרכישה, ההתקנה ואף התחזוק רק אצל חברות המתמחות בכך. ברכישה מסוג זה עדיף שלא להתפתחות להצעות “חד פעמיות” של חברות ללא ותק או שם מוכר בתחום, אלא להסתמך על חברות מוכרות ומומלצות, שידעו לבצע את ההתקנה ולתת מענה איכותי ומהימן. כאשר נתקשר עם חברה מוכרת לרכישת המערכת הסולארית, נוכל לשלם את מחירה בלב שקט שכן נדע אנו מקבלים מוצר איכותי ואמין, ושגם אם נזדקק לתיקון והחזקה- יתבצע הדבר רק על ידי ידיים המומחות לדבר.

שתפו את העמוד ב: